Motyl na wietrze Rei Kimura

ISBN:

Published:

Paperback

168 pages


Description

Motyl na wietrze  by  Rei Kimura

Motyl na wietrze by Rei Kimura
| Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, talking book, mp3, RTF | 168 pages | ISBN: | 4.71 Mb

Wzruszająca opowieść o miłości aż po grób,oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia „Tojin” Okichi,konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.Los obdarzył Okichi Saito, córkę ubogiego cieśli z japońskiego miasteczkaMoreWzruszająca opowieść o miłości aż po grób,oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia „Tojin” Okichi,konkubiny, wbrew własnej woli, pierwszego amerykańskiego konsula w Japonii.Los obdarzył Okichi Saito, córkę ubogiego cieśli z japońskiego miasteczka Shimoda, niepospolitą urodą, która jednak nie przyniosła jej szczęścia.

Tuż przed ślubem z ukochanym Tsurumatsu, Okichi przypadkiem wpadła w oko amerykańskiemu konsulowi generalnemu. Wbrew swej woli musiała zostać jego konkubiną i chociaż przyczyniła się do wynegocjowania korzystnych warunków traktatu między Ameryką a Japonią, już do końca życia prześladowała ją niechęć i pogarda rodaków.Japonia, Shimoda, rok 1856. Okichi Saito jest zaręczona ze stolarzem Tsurumatsu, kiedy w zatoce ukazują się groźne kształty czarnych okrętów: to Stany Zjednoczone domagają się otwarcia japońskiego rynku.

Poseł Townsend Harris, późniejszy konsul generalny, przypadkiem widzi Okichi wychodzącą z łaźni i jest oczarowany jej urodą. Japońscy dygnitarze, dla których piętnastoletnia dziewczyna jest tylko przynętą w negocjacjach, każą jej udać się do domu Harrisa i świadczyć mu „osobiste usługi”. Pięć lat później konsul wraca do kraju z powodu złego stanu zdrowia. Okichi jest wolna, ale do końca życia naznaczona piętnem nierządnicy (tojin), pozostającej na usługach „cudzoziemskiego diabła”. W tych okolicznościach próba ponownego związku z Tsurumatsu prowadzi już tylko do tragicznego końca tej wzruszającej historii o miłości.Okichi czuła smutek, że tak już będzie zawsze: kobieta warta jest tyle, ile mężczyzna u jej boku..

Dopóki chroni ją mężczyzna o odpowiedniej pozycji, nikt nie odważy się jej opluwać. Nic nie zmieni faktu, że aby przejść przez surową kontrolę opinii publicznej, kobieta potrzebuje męskiego ramienia. (fragment książki)Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Motyl na wietrze":


ironsmoke.pl

©2010-2015 | DMCA | Contact us