Rozwoj ciazy plodu

Pierwsze czasy chce są dla dziecka najważniejsze. Wtedy bowiem powiększają się wszelkie narządy i funkcje życiowe, w dalszych miesiącach stanu odmiennego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic zatem dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, aby w szczególności w niniejszych podstawowych okresach swojego stanu błogosławionego bardzo o siebie dbały, starały się nie zachorować dodatkowo nie leczyć silnymi lekami, jakie mogłyby zrobić znaczne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że uchodzenie z budynku przez 9 miesięcy jest ciężkie, a katar i przeziębienie, szczególnie w sezonie przesilenia a oraz z okazji silnych zmian hormonalnych w systemie kobiety, jest praktycznie trudny do uniknięcia.

Przede każdym, nie należy znajdować w panikę, kiedy zauważymy, że ma nas katar podczas ciąży. Z niewielkim przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma potrzeby interwencji lekarza. Jednak należy mieć o tym, że przyjmowanie leków w liczbach czterech miesiącach ciąży jest dużo niewskazane. W takiej sytuacji warto więc zaufać starym, jedynym środkom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli i czosnku (mimo tego, że ekstremalnie niedobry) w niczym nie zaszkodzi płodowi, a nam również pomoże, a przeziębienie minie w rozwoju tygodnia.

Z nowej natomiast strony, w okresie przeziębienia w ciąży należy oszczędzać się o moc wysoce niż w okresie przeziębienia przed ciążą. Bo o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, właśnie z zapaleniem płuc (o które znacznie łatwo kiedy nasza odporność jest dużo ograniczona przez obracający się wygląd i hormony) będzie teraz trudniej.

Jeśli natomiast idzie o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie ciekawym podejściem będzie zbudowanie inhalacji z wody z dodatkiem soli kuchennej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, żeby nie przyjąć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz też zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, ale bardziej wartościowe będzie urządzenie się w obecne wyprodukowane z inicjatywą o dzieciach, ponieważ są o moc lepsze. Jednak wspominaj o tym, by nie stawiać ich dłużej niż 3 dni.